С 28 марта границу Украины полностью закроют на въезд | #Буквы


Об этом Зеленский заявил в видеообращении, опубликованном на его официальной странице.

“До конца пятницы, 27-го марта, будет закрыта государственная граница и прекращены все пассажирские перевозки”, – сказал он.

При этом Зеленский подчеркнул, что две недели назад призывал украинцев срочно вернуться домой.

“Большинство сделали это самостоятельно, других, а это более 80 тысяч украинцев, мы возвратили домой самолетами, поездами и автобусами. Но сегодня у нас уже нет времени ждать. Мы оказались перед сложным выбором между гражданами, которые еще заграницей, и безопасностью 40 миллионов граждан внутри страны” – рассказал он.

При этом Президент заявил, что о тех украинцах, которые останутся заграницей, никто не забудет.

“О тех, кто не сможет вернуться в ближайшие дни, позаботятся наши дипломатические представительства и наши сообщества заграницей. Мы постепенно будем возвращать вас домой, но с учетом эпидемиологической ситуации в вашем месте пребывания, а также уровня обеспечения необходимыми средствами и готовности медицинской системы к вашей необходимой изоляции”, – пояснил он.

Учора Кабінет Міністрів на один місяць запровадив режим надзвичайної ситуації. Це важливе рішення для здоров’я українців. Його не слід плутати з надзвичайним станом. Надзвичайна ситуація – це тимчасовий правовий режим, який консолідує роботу всіх владних органів і, водночас, не обмежує конституційні права громадян.Цей режим – не про диктатуру, це – про дисципліну. Наразі ми діємо настільки жорстко, наскільки цього вимагають сьогодення та виклики майбутнього.У режимі 24/7 триває забезпечення України усім необхідним. Вночі ми очікуємо з Південної Кореї літак, який має доставити 100 тисяч тест-систем ПЛР. Завтра – чекаємо прибуття з Китаю близько двохсот тисяч спеціальних медичних респіраторів, захисні костюми для лікарів, 100 тисяч ПЛР-тестів, апарати штучної вентиляції легень, велику кількість масок для аптек.Окрім цього, Прем’єр-міністру України поставлено завдання вирішити питання так званих VIP-палат та скасувати всі нормативні акти, які цього вимагають. У нас не «совок», і не буде ніяких люксових палат для «членів ЦК». У жодного політика чи бізнесмена в державних та комунальних лікарнях не буде кращих умов, ніж у звичайного українця.Дорогі громадяни, я хочу подякувати тим, хто свідомо залишається вдома й дотримується самоізоляції. Цим ви допомагаєте країні.

Gepostet von Володимир Зеленський am Donnerstag, 26. März 2020

Источник